Szilvavirágos China Airlines
China Airlines makettje a Fortuna Palace-ben
Aviation GSA Co. képviselői
Sárdi Rezső, az Aviation GSA Co. tulajdonos-vezetője
Tajvan szigete 160 kilométerre fekszik a kontinentális Kína partjaitól. A 35800 négyzetkilométer területű Tajvannak több neve ismert, amelyek felfedezőiktől és különböző uraitól származik. A régi Ilha Formosa név „gyönyörű szigetet” jelent portugál nyelven. A sziget alakja hasonlít egy édesburgonyára, ezért a tajvaniak egy része „édesburgonya gyermekének” nevezi magát. A sziget kétharmadát a keleten húzódó hegység teszi ki, a maradék egyharmad része síkságon terül el. Tajvanon több mint kétszáz 3 ezer méter feletti hegycsúcs található, a legmagasabb közel 4 ezer méteres. A szigeten alvó illetve kihunyt vulkánok találhatók, az itt fakadó források éves szinten több ezer turistát vonzanak. Tajvan szubtropikus éghajlatú ország, a nyarak hosszúak és párásak, a telek rövidek és enyhék. Tajvanon gazdag és változatos élővilág található, ezek védelmére számos nemzeti park és természetvédelmi terület szolgál. Az elmúlt évszázadok és évtizedek bizonytalan politikai és gazdasági helyzete napjainkra konszolidálódott, ezért a Tajvanra érkező turisták száma évről-évre nő. Tajvan vonzó turisztikai célpontjai közé tartoznak a nemzeti parkok és a meleg vizű gyógyforrások.
Tajvan a szilvavirágos China Airlines légitársaság jóvoltából a világ minden részéről elérhető. Hazánkban a China Airlines vezérképviseletét az Aviation GSA Co. végzi, akik a budavári Fortuna Palace Lovagtermében számos utazási iroda és idegenforgalmi újságíró jelenlétében mutatták be a tajvani China Airlines újdonságait. Az 1959-es alapítású China Airlinesnek töretlen a fejlődése, az idén 96 repülőgépén 14,7 millió utast szállított. A kiemelkedő szolgáltatásokat nyújtó légitársaság gépeivel 29 ország 145 városa érhető el. Az idei esztendő újdonsága, hogy decembertől Airbus 350-900-as típusokkal repülik az Amszterdam Tajpej szakaszt, bangkoki leszállás nélkül. 2017-től ugyanilyen gépek közlekednek római és bécsi kiindulással Tajpejbe. Hazánkból utazóknak ez külön öröm, mivel a magyar turisták nagy része Bécsből repül Tajvanra, több utas utazása esetén a China Airlines Budapest-Bécs transzfert is tud biztosítani. A magyar utasok körében Tajvanon kívül a legnépszerűbb China Airlines desztinációk: Bali, Ausztrália, Új-Zéland, Vietnam, Japán, Fülöp-szigetek, Myanmar és Kambodzsa. Az európai járatok új neve Taiwan Express, ami naponta legalább két non-stop Európa-Tajvan járat üzemeltetését jelenti, 2017-től heti 16 járat indul Európa és Tajvan között.
Az új Airbus a legfejlettebb technikával rendelkezik, a legenergiatakarékosabb, a legkörnyezetkímélőbb és a legcsendesebb utasszállító a világon jelenleg üzemelő repülők között. Az Airbus 350-900-as gépek legújabb Rolls-Royce típusú hajtóművei csökkentett üzemanyag fogyasztásuknak köszönhetően 25 százalékkal kevesebb széndioxidot bocsájtanak ki. Az első 350-es gépet követően további 14 áll üzembe 2016 és 2018 között. Az utasok kényelmét szolgálja, hogy a levegő óránként 30-szor cserélődik az utastérben, ami magasabb páratartalmat biztosít. Az utasok repülését ezen kívül az átlagnál szélesebb ablakok, dinamikus hangulatvilágítás és a külön foglalható „Family Coach" teszi komfortosabbá. Külön szolgáltatás a turista osztályon elérhető 3 ülésből átalakítható 70x152 cm-es, akár alvásra is megfelelő kanapé.
Polgár Zoltán
(2016.12.12.)