A Rosalia borpiknik bejárata






Rosalia borpiknik a Városligetben






Látványos kép a borpiknikről






Szentpéteri Borpince standja






Bodri Pincészeté a Liget bora






Zing burger falatozó






Színpadon a Bohéme Acoustic






Kezdő oldalra

vissza

2026. június 4-7. között tizenötödik alkalommal rendezték meg a Városligetben a Rosalia borpikniket, melyen a rosé borok voltak a főszereplők. A Városliget környezete gyönyörű helyszínt biztosított a Rosalia borpikniknek: Hatalmas, árnyas fák alatti füves rétre leterített plédeken, egy borospohárral a kezükben, kellemes kikapcsolódásban és pihenésben lehetett részük a látogatóknak. A borpikniken domináltak a rosék, gyöngyöző borok és a pezsgők, de a közel 50 pince borkínálatában megtalálhattuk a könnyű fehérborokat és a testes vörösborokat is, így mindenki ízlése szerint választhatott a bőséges kínálatból. Ízletes falatokban sem volt hiány, 15 standon borokhoz illő finom falatokkal várták az ínyencségek kedvelőit. A szuper hangulatról a Szerencsejáték színpadán fellépő fiatal tehetségek gondoskodtak.

A magam részéről már előzetesen készültem a borpiknikre, a Szentpéteri borpince standját kívántam felkeresni, ahol a Néró Rósé Válogatást kóstoltam meg. A kóstolás oka, hogy ez a bor nyerte el idén az ország legnagyobb Borfesztiválján, a Szegedi Borfesztiválon a Szeged város bora megtisztelő címet. Az idei Rosalia borpikniken a Liget borának a Bodri pincészet „Rozi” nevű (Szekszárdi Rozé 2025) borát választották. A gasztronómiai standok közül a Zing burger standját kerestem fel, mivel az itt készített ételek alapanyagait hazai termelőktől szerzik be. A zsemléket maguk készítik, egy kis malom 100 éves gépein őrölt lisztből, ezért is nagyon ízletes a Prémium hamburgerük.

Az idei Rosalia borpiknik látványos volt, jó volt, így aztán alig várom a 2027-es Rosalia borpikniket.






Polgár Zoltán (2026.06.15.)


Kezdő oldalra

vissza